Get Adobe Flash player
Vyhledat na Webu
Banner

Týn n. Vltavou - JČ Zimní Liga 28.2.2016

Zimní liga - Články

Sponzoři závodu

splavek-novy   logo-seidl - barva

 

3. kolo Jihočeské zimní feeder ligy

 

Týn nad Vltavou 28.2.2016

Třetí kolo Jihočeské zimní Feeder ligy se po několika neúspěšných zkušebních lovech ve Veselí nad Lužnicí, kde bylo původně plánováno přesunulo na náhradní trať v Týně n. Vltavou (Vltavu 20). Týden před plánovanou akcí se nám poměrně citelně ochladilo a tak začaly panovat obavy, abychom opět neměli závod bez ryb, jako se to stalo ve 2. kole ZL v Písku. Nakonec několik vycházek jak mých, tak i Romana, Luboše a dalších naznačovalo, že by se mohlo alespoň trochu zachytat. Na závod se přihlásilo rekordních 20 zájemců. Nakonec se dva včas omluvili a v den závodu (28.2.2016) nastoupilo všech 18 zbývajících přihlášených.
0001
Ranní debatování
0002
Občerstvovací stanice

Ráno jsme se postupně sešli u prezentace a ještě zbyla spousta času, abychom si popovídali. Počasí bylo ráno pěkně zimní. Pouze 3 st. některým závodníkům nedělalo moc dobře, ale protože se všichni těšili na závod, tak vydrželi i trochu toho nepohodlí. V 7,30 se začalo s losováním a já si vylosoval skoro prostředek tratě A7. Vlevo vedle mě se posadil Luboš Borovka a z pravé strany jsem měl Jirku Svobodu. Dominik si vylosoval B6, což se nakonec ukázalo jako dobré, protože na béčku se v prvním kole chytalo nejvíc a Domča si tím pádem letos poprvé konečně sáhl na rybu a udělal i slušné umístění.

 

0005 0004

Pohled na trať

V 8,55 jsem odpískal začátek krmení a v 9,00 už měli všichni háčky ve vodě. Byl jsem zvědavý na to, jak se bude chytat, protože ráno u většiny závodníků převládal trochu strach, že po týdenním ochlazení (voda šla dokonce o 3st. dolu) budeme mít znova závod plný nul.
Na první kolo jsem měl připravenou směs hnědé GG + slanou řeku a 20% hlíny. K tomu 2dcl pinky a 0,5dcl kukel. Po zkušenostech z předchozích vycházek na této trati jsem zaklipoval pruty na 27m (pro mě nezvykle krátká vzdálenost). Po poměrně krátké době se začaly objevovat první ryby, ale tím pádem i problém celého závodu. Nebylo možné jemné záběry proměnit. S tím se potýkala velká část závodníků. Okamžitě začal maraton neustálého zkoušení změn montáží, zkracování a zase prodlužování forpasů apod.. Nakonec si ale každý našel svůj způsob, jak alespoň nějakou rybu odlovit. V 11,30 skončilo první dvouapůlhodinové kolo. Po odevzdání bodovacích karet bylo jasné, že dnes se nachytá určitě nejvíce ryb ze všech tří závodů ZL.
0007
Šerpa Radek
0008
Marek zneužívá dětskou pracovní sílu
.
Po losování druhého kola jsme si dali výbornou zelňačku z produkce Marka Pauloviče servírovanou jeho ženuškou Bárou a probrali průběh prvního kola. Potom jsme se přesunuli na své fleky, teda až na mě a Luboše Borovku, protože jsme si vylosovali svá místa z prvního kola. Ve 12,50 začalo krmení a ve 12,55 samotné druhé kolo. Pro mě byl průběh druhého kola stejný jako u prvního. Zase spousta jemných záběrů, ryby celou dobu v krmném místě, ale já ne a ne přijít na to, jak je dostat z vody. Opět jsem absolvoval kolotoč různých změn, které občas přinesly úspěch. Jenomže po jedné rybě zase znova nastala dlouhá doba s jemnými záběry, sekáním do prázdna a s vycucanými pinkami na háčku. Soupeři okolo mě měli většinou stejný problém. Jenom ze spodu sektoru A, kde ob dvě místa vedle sebe seděli Roman Psohlavec a Pavel Mikeš se nesly směrem k nám zprávy, že tahají rybu za rybou. Nahoře na béčku se zase dařilo Radkovi Křenkovi.
0010
Stěhujem se zvesela. Jupí
0013
0017
Luboš Borovka. Velké soustředění ve druhém kole.

V 15,25 přišel konec druhého kola, přenos věcí do aut a pro mě s Dominikem práce na sečtení bodů.

Závod vyhrál favorit z prvního kola Pavel Mikeš, který dělal 1+1 (celkem 73 bodů), druhé místo obsadil Jarda Doležal s 1,5 + 2 (51 bodů) a třetí Petr Musílek, jehož umístění byla 1,5 + 3 (53 bodů).

S vyhlášením mi pomohl Honza Materna. Ten předal ceny všem vítězům sektorů a celkovým vítězům od sponzorů, kterými byli opět internetový obchod SPLAVEK.CZ a Ráj rybářů – Jan Seidl. Drobné ceny nám ještě dodatečně věnoval Týnský obchod Top Carp.

0029

Počítám, až se ze mě kouří (to bude to cigáro pod stolem)

 

0106

Těsně před vyhlášením.

 

Vítězové závodu si odnesli pěkné věcné ceny včetně prutu, navijáku a čepice s čelovkou od hlavního sponzora SPLAVEK.CZ, rybářské oblečení od Jana Seidla a mnoho drobných cen v podobě vlasců, krmení apod.. Celkový vítěz závodu dostal navíc zajímavou finanční cenu.
0036
Zleva: 2. Jarda Doležel, 1. Pavel Mikeš,  3. Petr Musílek
0035

Závod jako takový, se z mého pohledu povedl na výbornou jak počtem zúčastněných, tak i počtem ulovených ryb (nachytalo se celkem 190 ryb). Samozřejmě se na jeho průběhu výborně podepsala skvělá přátelská atmosféra, a tak i přes to že celý den panovali nízké teploty a někteří dost trpěli zimou a bylo vidět, že se rádi zúčastnili. Doufám, že přijedou i příště. Další a tentokrát už poslední závod této zimní sezony je naplánován na sobotu 26. 3. 2016 do Českých Budějovic. Ten technicky zajišťuje Marek Paulovič.

Na závěr tedy nezbývá, než poděkovat všem závodníkům za to že si kromě prutů sebou přivezli i výbornou náladu, Barče za jak jinak než výborný bufet a samozřejmě klukům, kteří mi pomohli s organizací závodu (přípravou tratě, sčítáním, vyhlášením, zajištěním povolení od povodí atd.). Dík ještě jednou patří i sponzorům, bez jejichž pomoci by závodníci odešli pouze s dobrým pocitem.

Nezbývá než se těšit na příští závod a čekat jak zamíchá už takhle zajímavým celkovým pořadím.

 

0033

Vítěz závodu Pavel Mikeš

 

0039

Barča (vedoucí záchranné občerstvovací stanice)

 

0038

Nakonec jedna společná

 

Ostatní fotografie ze závodu najdete na stránkách JČ feederu: ZDE

Výsledky závodu a průběžné pořadí : ZDE

 

Emil Pešek

 

.

Aktualizováno (Středa, 09 Březen 2016 10:00)

 
SPONZOŘI - REKLAMA
Banner
Banner
Banner
NAŠI PARTNEŘI
Banner
Banner
Banner
Banner
Statistiky
Počet zobrazení článků : 381022
Kdo je Online
Právě připojeni - hostů: 3